SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Süpürgeliği hangi ölçüde veya modelde almak gerekir?

Zemin kaplaması cinsine göre karar vermeniz gerekir. Halı ve PVC türü kaplamalarda kalın süpürgelik kullanmaya gerek yokken laminat parke için daha çok yer kaplayan süpürgelik gerekir. Oda büyükse duvar diplerinde 20-25 mm boşluğu kapatmak gerekebilir. Büyük salonlarda yüksek süpürgelik, küçük mekanlarda ince süpürgelik tercih edilmelidir. MODEMA'nın kod numaraları kalınlık ve yüksekliği gösterir. Örn: 2240 yükseklik 40 mm, kalınlık 22 mm dir.

2. Özel imalat şartlarınız nelerdir?

Üretim için kullanılan makinaların özel ve hızlı olması nedeniyle, genelde 10.000 metre tül üzerindeki siparişlerde özel model üretimi yapmak mümkündür ve yaklaşık 4 hafta gerekir. Özel renk istenirse en az 3.000 m2 lik folyo gerektiren sipariş miktarı gerekir.

3. Süpürgelik için garanti belgesi ya da TSE belgesi mevcut mudur?

Süpürgelik için TSE belgesi olan tek firma MODEMA'dır.

4. Renkleriniz piyasadaki hangi parkelerle uyumludur?

Piyasadaki bilinen markaların renk uyumu (renk_uyumu.pdf) dosyasında detaylı listelenmiştir.

5. Woody marka süpürgelik renkleri modema markanız ile aynı mı?

Woody markanın renkleri piyasada temel parke renkleri ile uyum sağlayacak kadardır. Standart renk ve kaliteye sahiptir. Daha özel renk uyumu ve kalite istenirse MODEMA marka tercih edilmelidir.

6. Süpürgeliği ham MDF olarak aldığımızda boya yapabilir miyiz?Ne tür bir boya kullanmamız gerekiyor?

Kaplamasız MDF'yi boyamadan önce macun ile yüzeyi düzelttikten sonra boyamak mümkündür. Ancak beyaz boyanabilir folyo kaplı modellerimizden alırsanız istediğiniz boya ile boyamanız mümkündür. Boya cinsi solventli veya tiner ile inceltilmiş bir türdense mutlaka sipariş verirken bildirmeniz gerekir. Aksi takdirde folyonun yapışma mukavemeti etkilenebilir.

7. Süpürgeliğin montajında ne tür yapıştırıcı kullanılabilir?

Duvara yapıştırmak için solventsiz, kaliteli (Örn; Henkel Sista, Ceresit vb) silikon, daha iyisi montaj kiti denilen yapıştırıcılar tavsiye edilir. İlk başta fiyatı biraz yüksek gözükebilir ancak elde ettiği başarı kıyaslanırsa daha düşük maliyetli olacağı kesindir. Köşe birleştirmelerinde hızlı yapıştırıcı kullanırsanız, aktivatör spreyi fazla kullanmanız folyo kaplamanın kalkmasına sebep olabilir; tavsiye edilmez.

8. Yurt dışı ihracatlarınız olan ürünlerinizden sipariş edebilir miyim?

Standart modellerimizin dışında ürettiğimiz modellerimiz sipariş üzerine belirli zaman aralıkları ile üretilmektedir. Sipariş miktarınıza ve renginize göre teslim süresi değişebilmektedir. Lütfen miktar model ve renk belirten talebinizi gönderirseniz; size derhal teslim süresini bilidiren fiyat teklifimizi göndeririz.

9. Firmanızın fiyat değişiklikleri ve stok listesini mail ortamında bilgi verebilir misiniz?

Firma bilgileri ve adres bilgileri ile birlikte e-mail adresiniz veya cep telefonunuzu bildirir seniz ürünlerimiz ile ilgili yeniliklerden ve kampanyalardan zamanında haberdar olmanız mümkündür. Stoklarımız için miktar ve model belirten talebinizi göndermeniz gerekecektir.

10. Boya yaparken süpürgeliklerin üstüne boya damladı , nasıl temizleyebilirim?

MODEMA marka haricindekileri temizlerken dikkat ediniz. Kesinlikle tiner, aşındırıcı toz temizleyici, aşındırıcı bez veya sünger kullanırken çok dikkat etmeniz gerekir. Bu tür yöntemler süpürgeliğin desenini silebilir, kaplamasını soyulmasına neden olabilir. Sorun yaşamak istemiyorsanız MODEMA öneririz

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.